Dynamiczne Kodowanie Huffmana

Podręcznik Użytkownika

Spis Treści
Strona główna
Instalacja
Uruchomienie
Interfejs graficzny
Tryby pracy
Nawigacja
Algorytm
Eksport do pliku
W głównym oknie aplikacji znajduje się 5 głównych paneli odpowiedzialnych za różne funkcjonalności. Są to:
Ekran Główny
Panel danych - na panelu znajduje się pole tekstowe, które jest przeznaczone do wprowadzania ciągu przeznaczonego do zakodowania. Obok pola przeznaczonego na ciąg wejściowy, znajduje się pole, na którym jest wyświetlany obecnie przetwarzany symbol. Przetwarzanym symbolem należy rozumieć symbol, po którego dodaniu jest wykonywana aktualizacja drzewa. Dalej znajduje się pole zawierające kod, który byłby wysłany dla obecnego symbolu. Następne pole to Przetworzony ciąg, czyli ciąg symboli, które zostały dodane do drzewa i po dodaniu każdego z nich została zakończona aktualizacja drzewa.

Panel drzewa - na panelu wyrysowywane jest drzewa tworzone dla podanego ciągu wejściowego. Drzewo składa się dwóch rodzajów węzłów. Węzłów wewnętrznych, które nie zawierają żadnego symbolu i liści, węzłów zawierających symbol. Symbol jest umieszczony w pierwszej linii każdego liścia. W drugiej linii każdego węzła jest umieszczona kolejno waga węzła oraz zaznaczony na szaro numer węzła.
Podczas wykonywania operacji w trybie iteracyjnym i symulacji, na drzewie będą wyświetlane również inne oznaczenia. Są to ramki koloru żółtego i zielonego. Ramka koloru żółtego oznacza obecnie przetwarzany węzeł, natomiast ramka koloru zielonego została użyta do oznaczenia węzła o największej wadze w bloku, do którego należy obecnie przetwarzany węzeł.

Panel algorytmu - podczas działania aplikacji w trybie iteracyjnym lub symulacji na tym panelu będzie zaznaczony za pomocą żółtej strzałki postęp wykonywania algorytmu aktualizacji.

Panel opisu wykonywanych operacji - na panelu będą wyświetlane opisy dla wykonywanych operacji.

Panel sterowania - na panelu znajdują się przyciski umożliwiające wykonywanie działań użytkownikowi, panel trybu pracy aplikacji, za pomocą którego użytkownik może określić tryb działania aplikacji oraz panel nawigacyjny, na którym wyświetlany jest obecny stan drzewa.